Dla naszych przodków fazy Księżyca miały ogromny wpływ na codzienne życie. Ludzie wykorzystywali tę wiedzę i żyli właśnie zgodnie z nią. Prace na polu, zbiory a także prace w kuchni uzależnione były od pełni i nowu. Dziś wiele osób traktuje je z przymrużeniem oka.

Reklama

Na co wpływa pełnia?

Bywa jednak, że ktoś skarży się na zły sen lub wybuch emocji właśnie ze względu na pełnię. Cykl zmienności Księżyca dzielimy na cztery fazy: nów, pierwsza kwadra, pełnia i trzecia kwadra. Okazuje się, że wpływają one nie tylko na samopoczucie, ale również odczuwanie bólu i przemianę materii. Nie bez powodu niektórzy wybierają wizytę u dentysty, czy termin operacji zgodnie z księżycowym kalendarzem.

Pełnia to dobry czas na odchudzanie

Choć z pełnią kojarzy się głównie zakłócony sen, ma ona również wpływ na gubienie zbędnych kilogramów. W tym czasie organizm niezbyt dobrze radzi sobie z trawieniem ciężkostrawnych, obfitych posiłków oraz alkoholem. Dlatego też właśnie w te dni, gdy Księżyc świeci całym sobą możemy czuć się ociężali, jeśli zjemy za dużo. Podczas pełni dobrze jest stosować lekką dietę. Jeść dużo warzyw i owoców oraz pić soki. Pełni nie warto przegapić z jeszcze jednego powodu. Dni, które następują tuż po niej, to idealny czas na oczyszczanie organizmu i rozpoczęcie odchudzania. Powód? Próba utraty zbędnych kilogramów lub detoks przebiegnie w zgodzie z naturalnym wewnętrznym procesem oczyszczania się organizmu. Odchudzanie będzie też prostsze i bardziej przyjemne, bo uczucie głodu w tych dniach będzie zdecydowanie mniejsze.