Żywioły znaków zodiaku

Znaków zodiaku jest 12 i każdy z nich należy do jednego z czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza lub ognia. Podpowiedzi na najlepsze sposoby spędzania czasu jesienią należy szukać właśnie w żywiole, do którego należy nasz znak zodiaku.

Znaki wody - miłość i rozwój duchowy

Reklama

Jeżeli jesteś spod znaku Raka, Skorpiona lub Ryb, należysz do żywiołu wody.

Na pierwszy rzut oka jesteś spokojny i zamknięty w sobie. Jednak po bliższym poznaniu okazuje się, że twoje wnętrze skrywa mnóstwo emocji. Twoja wrażliwość i niekończące się pokłady empatii sprawiają, że dobro innych stawiasz ponad swoje. Bliski jest ci świat zmysłów. Często zdajesz się na to, co podpowiada intuicja.

Jako wodny znak zodiaku jesienią powinieneś skupić się na poszukiwaniu miłości. Natomiast jeśli już ją znalazłeś - pielęgnuj ją i rozwijaj. Jesienią postaw przede wszystkim na troskę o swoje wnętrze. Rozwój duchowy będzie w tym czasie ważniejszy od życia towarzyskiego czy wysiłku fizycznego. Spędź też trochę czasu w kuchni - pyszne jedzenie to coś, czego jesienią bardzo potrzebujesz. Podobnie jak silnych emocji. Te ostatnie może zapewnić ci lektura horrorów i kryminałów lub seks.

Reklama

Znaki ziemi - sprzątanie i rysowanie

Do znaków ziemi należą Byk, Panna i Koziorożec.

Jeśli jesteś jednym z nich, to jesteś z pewnością dobrze zorganizowany, a do życia podchodzisz w sposób praktyczny. Masz swoje zdanie, którego nie zmieniasz pod naciskiem innych. Jesteś cierpliwy i wytrwały. Wierzysz, że dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu, osiągniesz sukces i spełnisz swoje marzenia.

Twój sposób na jesienną chandrę to sprzątanie i majsterkowanie. Uporządkowanie swojego otoczenia pozwoli ci się zrelaksować. Da też poczucie szczęścia i spełnienia. Nie poprzestawaj jednak tylko na tych zajęciach. Trochę czasu poświęć też na pielęgnowanie ukrytego w tobie artysty. Malowanie, rysowanie czy szydełkowanie będą idealne na krótkie, jesienne dni. Dobrym pomysłem będzie również nauka języków obcych i gotowanie.

Znaki powietrza - książka i telewizor

Bliźnięta, Waga i Wodnik to znaki żywiołu powietrza. Jeżeli do nich należysz, kierujesz się w życiu przede wszystkim tym, co podpowiada rozum. Każda twoja decyzja jest więc dokładnie przemyślana. Wyróżnia cię nieszablonowe podejście do wielu spraw. Twoja inteligencja, poczucie humoru i otwartość sprawiają, że odnajdujesz się w każdym środowisku i jesteś lubiany.

Najlepsze dla ciebie sposoby spędzania jesieni to te związane z błogim lenistwem. Nie lubisz zimna, więc pozwól sobie na spokojne wieczory pod kocem z książką lub pilotem od telewizora w ręku. Nie zmuszaj się do gotowania czy sprzątania. Poświęć za to więcej czasu na odnowienie i zacieśnienie relacji.

Znaki ognia - muzyka i taniec

Znaki ognia to Baran, Lew i Strzelec. Jeśli to ty, to z pewnością wyróżniasz się ciepłem, radością i pasją. Każdy twój dzień pełen jest energii i entuzjazmu. Twoja odwaga, pozytywne podejście do życia i duża kreatywność zjednują ci wielu przyjaciół. Jesteś niczym twój żywioł - ognisty i kolorowy, a w życiu kierujesz się przede wszystkim sercem.

Twój sposób na jesień to przede wszystkim muzyka i taniec. W związku z tym śpiewaj, tańcz i nie przejmuj się, czy jesteś w tym wystarczająco dobry. Inne lekarstwo na twoje jesienne smutki to odrobina rywalizacji, którą poczujesz przy grach planszowych lub przed ekranem komputera. Nie zaszkodzi też trochę kultury - koncert lub spektakl. Poza tym pozwól sobie marzyć i planować.