Koziorożec: Jaki jest ten znak zodiaku?

Koziorożec to osoba urodzona pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. Ten znak zodiaku jest sumienny i odpowiedzialny, a do tego potrafi świetnie wszystko zaplanować i zrealizować. Nie dziwi więc, że uchodzi za najbardziej pracowity znak zodiaku. Do życia podchodzi w sposób rozsądny i praktyczny. Na świat zdecydowanie nie patrzy przez różowe okulary. Jest raczej konserwatystą, który nie przepada za zmianami. Lubi to co znane i dzięki temu bezpieczne. Wszelkie nowości akceptuje pod warunkiem, że nie są one wprowadzane nagle. Zawirowania i rewolucje to zdecydowanie nie styl Koziorożca.

Na pierwszy rzut oka Koziorożec wydaje się mieć nudną osobowość, ale jest to tylko złudzenie wynikające z tego, że poważnie podchodzi do życia. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Okazuje się człowiekiem gotowym do wspólnej zabawy.

Reklama
Reklama

Koziorożec w miłości: z którymi znakami zodiaku Koziorożec stworzy szczęśliwy związek?

Koziorożec w kontaktach międzyludzkich jest raczej chłodny i zdystansowany. W miłości ma problem z okazywaniem uczuć, co jednak nie znaczy, że nie potrafi pokochać mocno i na całe życie. Bardzo istotny jest dla niego stabilny i trwały związek oraz rodzina. Dla ukochanej osoby zawsze będzie silnym ramieniem, na którym będzie mogła się ona oprzeć nawet w czasie największych życiowych burz. Ten znak zodiaku okazuje swoje zaangażowanie w relacje poprzez konkretne czyny, a nie słowa i romantyczne gesty. Jest osobą praktyczną w każdym aspekcie życia – również w miłości.

Według astrologów Koziorożec stworzy szczęśliwy związek z Bykiem, Panną i Rybami.

Z tymi znakami zodiaku Koziorożec stworzy szczęśliwy związek

Byk

Byk zachwyca się Koziorożcem i tymi jego cechami, które innych mogą zniechęcać. Podoba mu się więc jego spokój i opanowanie oraz praktyczne podejście do życia. Natomiast powierzchowną szorstkość traktuje jako wyzwanie. Z tym znakiem zodiaku Koziorożec stworzy szczęśliwy związek. Tym bardziej, że oboje są należą do znaków żywiołu ziemi, co jeszcze bardziej je do siebie zbliża. W tej relacji Koziorożec odpowiedzialny będzie za racjonalne decyzje, natomiast Byk weźmie na siebie zadanie wniesienia odrobiny luzu i radości życia. Oba znaki zodiaku w podobny sposób pochodzą do związku i są świadome, że musi on opierać się na solidnych fundamentach.

Panna

Panna również należy do znaków żywiołu ziemi, co czyni ją idealną partnerką dla Koziorożca. Ze swoim rozsądkiem i rozwagą pasuje do niego idealnie. Mają szansę stworzyć szczęśliwy i trwały związek, który opierać się będzie przede wszystkim na zaufaniu i szacunku. Panna, która do szczęścia potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, świetnie odnajdzie się przy boku Koziorożca. Ten zapewni ją o swoim uczuciu poprzez konkretne czyny, a nie puste słowa. Ponadto będzie dla niej przykładem odwagi w realizacji swoich ambitnych planów i marzeń. Wspólne osiąganie kolejnych celów zdecydowanie umocni ten związek.

Ryby

Ryby to kolejny znak zodiaku, z którym Koziorożec stworzy szczęśliwy związek. Ryby są wrażliwe i romantyczne, czym z pewnością postarają się zarazić partnera. Natomiast racjonalne myślenie i praktyczne podejście do życia Koziorożca sprawią, że delikatne i niestabilne Rybypoczują się bezpiecznie. Nie będzie im przy tym przeszkadzać dominujący charakter partnera. Chętnie odnajdą spokojną przystań w jego pewnych ramionach i pozwolą przeprowadzić się przez życie wraz z jego radościami i smutkami. Tych dwoje w wielu kluczowych życiowych kwestiach świetnie się uzupełnia i dzięki temu ma szansę na stabilną i trwałą relację.