Sen o pieniądzach

Często marzymy o dużych pieniądzach. Mamy nadzieję na wielką wygraną, która odmieni nasze życie. Czasami też robimy wszystko, aby osiągnąć sukces w interesach i pomnożyć nasz majątek. Zdarza się jednak również odwrotnie – na skutek złych decyzji czy nieprzewidzianych okoliczności – popadamy w tarapaty, a nawet biedę. Finanse to istotna część naszego życia, szczególnie w obliczu ostatniej drożyzny i inflacji. W związku z tym szczególnie może nas zainteresować sen o pieniądzach. Co oznacza według sennika? Czy jest powodem do radości, a może niepokoju? I czy w ogóle ma coś wspólnego z finansami?

Kwestie związane z tymi ostatnimi bardzo często pojawiają się w snach. Istnieje szerokie pole do interpretacji snów o pieniądzach, w zależności od tego, w jakim dokładnie kontekście i okolicznościach nam się śnią. Podobnie jak w życiu tak i we śnie możemy pieniądze dostawać, wygrywać, gubić czy pożyczać.

Reklama
Reklama

Czego symbolem mogą być pieniądze we śnie?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że sen o pieniądzach nie zawsze symbolizuje kwestie związane z finansami. Śniące się pieniądze są symbolem naszego wewnętrznego bogactwa i poczucia własnej wartości, a ponadto dobroci i zaufania. Mogą jednak oznaczać również chciwość i materializm. Czasem są odzwierciedleniem problemów, które mamy na co dzień. Ponadto mogą mówić o różnego rodzaju wymianach z innymi ludźmi, które przeprowadzamy na co dzień, takich jak wymiana przysług, uczuć, myśli czy energii.

Sen o pieniądzach. Co oznaczają różne jego warianty?

Sen o tym, że dostajesz pieniądze, nie oznacza – wbrew pozorom – niczego pozytywnego. W takiej sytuacji musisz bowiem liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają cię spore wydatki. Sen ostrzega cię przed skutkami nierozsądnego gospodarowania budżetem.

Interesujące jest także wyjaśnienie snu, w którym wygrywasz pieniądze w loterii czy grze. Sen ten również nie niesie za sobą pozytywnej przepowiedni. Wówczas powinieneś bowiem być wyjątkowo ostrożny. Taki sen przestrzega cię przed nierozsądnymi i ryzykownymi działaniami. Lepiej się od nich powstrzymaj, nawet jeśli do tej pory w ich wyniku nie przydarzyło się nic złego.

Podobnie negatywne znaczenie ma sen o zgubieniu pieniędzy. Może on oznaczać dla ciebie nadejście niekorzystnych i trudnych chwil. Ponadto może świadczyć o tym, że aktualnie w twoim życiu dzieje się coś, co źle na ciebie wpływa i bardzo cię stresuje, ale nie chcesz przyznać się do tego nawet sam przed sobą. Podobne znaczenie niesie ze sobą sen o tym, że zostałeś okradziony.

Jeżeli natomiast w twoim śnie pojawia się motyw dawania pieniędzy, oznacza to, że w najbliższym czasie może spotkać cię wiele dobrego. Taki sen może również być odzwierciedleniem tego, że jesteś osobą empatyczną i chętną do pomocy innym. Czasami aż do tego stopnia, że za bardzo się poświęcasz, a za mało dbasz o siebie. Niekiedy takie zachowanie może wynikać z chęci poprawy relacji z drugim człowiekiem lub też z poczucia winy.

Kiedy śnisz o tym, że ktoś pożycza pieniądze od ciebie, może to oznaczać – podobnie jak czasami w realnym życiu – spore kłopoty. Przed tobą prawdopodobnie niepewny i trudny czas. Możesz potrzebować pomocy ludzi. Zupełnie inne znaczenie posiada sen dotyczący tego, że to ty pożyczasz pieniądze od kogoś. W związku z nim powinieneś zastanowić się nad tym, komu i za co jesteś wdzięczny i jak tę wdzięczność możesz okazać.