Co oznacza sen o dziecku? Czy to dobra wróżba?

Dziecko symbolizuje przede wszystkim początek oraz spontaniczność, czystość i niewinność. Sen o dziecku ma zazwyczaj pozytywne znaczenie. Stanowi on dobrą wróżbę i zapowiedź nowych możliwości, które stać mają się wkrótce naszym udziałem. Oznacza zmiany na lepsze. Można również interpretować go jako potrzebę zatrzymania się w życiowym pędzie i zastanowienia się nad tym, kim naprawdę jesteśmy i czy nie zatraciliśmy swojego wewnętrznego dziecka i związanej z nim radości życia.

Według sennika motyw dziecka odczytywać można ponadto jako potrzebę odkrywania, tworzenia i kreowania nowej rzeczywistości. Symbolizuje także czasami niezrealizowane od dawna pasje i ambicje. Zdarza się też, że oznacza konieczność roztoczenia opieki nad samym sobą lub innymi – słabszymi, chorymi czy opuszczonymi.

Reklama

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, co oznacza sen o dziecku, musimy wziąć pod uwagę wiele szczegółów. Bardzo ważne podczas interpretacji snu z motywem dziecka są wszelkie dodatkowe okoliczności, które pojawiły się w jego trakcie. Ogromne znaczenie mają również uczucia i emocje, które nam wówczas towarzyszyły. Poza kontekstem i odczuciami ważne są oczywiście też nasze osobiste doświadczenia oraz konkretny etap życia, w którym się właśnie znajdujemy. Wzięcie pod uwagę wszystkich tych czynników pozwoli nam dokładniej zinterpretować sen o dziecku.

Reklama

Sen o dziecku: najczęściej pojawiające się motywy

Sen o własnym dziecku

Jeśli we śnie pojawia się nasze dziecko, stanowi to rodzaj dobrej wróżby. Jest zapowiedzią mających wkrótce pojawić się w naszym życiu zmian i nowych możliwości, których nie powinniśmy zaprzepaścić.

Sen o cudzym dziecku

Sen o cudzym dziecku symbolizuje zazwyczaj dwie sprawy. Pierwszą z nich jest nadchodzące nowe możliwości finansowe i związany z nimi spory przypływ gotówki. Natomiast druga to dobre wiadomości, których możemy spodziewać się już wkrótce.

Uśmiechnięte i szczęśliwe dziecko

Sen o dziecku, które jest uśmiechnięte i szczęśliwe stanowi potwierdzenie tego, że aktualnie znajdujemy się we właściwym momencie naszego życia i postępujemy słusznie. Sen ten ma zachęcać nas do trzymania się naszych pragnień i wyznaczonych celów.

Sen o dziecku, które się bawi

Pojawiające się w naszym śnie dziecko, które się bawi, należy interpretować przede wszystkim jako mającą wkrótce zapanować zgodę i harmonię w naszych relacjach z bliskimi. Zostaną one wzmocnione, a ewentualne niejasności, konflikty i wzajemne żale – wyjaśnione.

Płaczące lub chorujące dziecko we śnie

Płaczące lub chorujące dziecko, które pojawia się we śnie, powinno skłonić nas do uważniejszego przyjrzenia się swojemu aktualnemu życiu. Być może cierpimy przez któryś z jego aspektów. Warto się nad tym zastanowić i być może podjąć decyzję o trudnej, ale koniecznej zmianie. Może ona dotyczyć miejsca zamieszkania, pracy lub partnera życiowego. Z pewnością warto poświęcić sobie więcej czasu i zapewnić sobie więcej troski.

Sen o urodzeniu dziecka

Sen o urodzeniu dziecka posiada kilka interpretacji. Oznacza przede wszystkim początek lub nowy etap w życiu. Ponadto często odczytuje się go jako szansę na rozwój i otrzymanie od losu kolejnych możliwości. To także symbol spełnienia marzeń lub osiągnięcie zamierzonego celu.

Co oznacza sen o dziecku i jego mniej popularne motywy?

Sen o dziecku w wózku

Jeśli śni nam się dziecko w wózku interpretuje się to zazwyczaj jako wkroczenie na właściwą ścieżkę w naszym życiu. Można rozumieć go jako odnalezienie swojej pasji czy powołania i podążanie w celu jego realizacji.

Sen o dziecku siedzącym na naszych kolanach

Jeżeli śnimy o dziecku, które siedzi nam na kolanach, nie oznacza to niestety nic dobrego. Możemy odczytywać to bowiem jako wykorzystywanie nas przez innych. W związku z tym warto uważniej rozejrzeć się dookoła i przyjrzeć swoim relacjom z innymi ludźmi.

Sen o przytulaniu dziecka

Przytulanie dziecka we śnie to zazwyczaj oznaka tego, że w danym momencie życia potrzebujemy bardziej zatroszczyć się o własne potrzeby.

Sen o karmieniu dziecka

Sen, w którym karmimy dziecko, symbolizuje najczęściej potrzebę opieki i troski. Może dotyczyć zarówno nas jak i kogoś z naszego bliskiego otoczenia. Taki sen interpretuje się również czasami jako otrzymanie nowych możliwości rozwoju.