Znaki zodiaku a mądrość i inteligencja

Poszczególnym znakom zodiaku astrologowie przypisują różne cechy charakteru, sposoby patrzenia na świat czy radzenia sobie z problemami. W związku z tym jedne znaki zodiaku uważane są za bardziej pogodne, inne za wrażliwe czy sprytne. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku mądrości. 4 znaki zodiaku uważane są za wyjątkowe inteligentne. Są to Wodnik, Panna, Waga i Skorpion.

Ich mądrości sprzyja wrodzona ciekawość świata, determinacja i odporność na stres. Znaczenie ma także kreatywność, intuicja i analityczny umysł.

Reklama

Wodnik - inteligentny perfekcjonista

Wodnik jest kreatywny i w taki właśnie sposób podchodzi do rozwiązywania problemów. Często bywa twórcą innowacyjnych pomysłów. Posiada zdecydowanie analityczny umysł. Wyróżnia go nadmierny perfekcjonizm. Potrafi dostrzec szczegóły, które innym najczęściej umykają. Jest ciekawy świata i chętnie poszerza swoją wiedzę. W życiu kieruje się przede wszystkim rozumem. Jego szerokie pole zainteresowań sprawia, że osiąga sukcesy w wielu dziedzinach.

Reklama

Panna - mądrze dążąca do doskonałości

Panna znana jest głównie ze swojego perfekcjonizmu i bystrego umysłu. Przed podjęciem decyzji dokładnie analizuje wszystkie fakty i dane. Jej analityczne podejście do życia sprawia, że postrzegana jest jako osoba rozważna i godna zaufania, a także świetna organizatorka. Ponadto jest skrupulatna i dba o najdrobniejsze szczegóły. W życiu dąży przede wszystkim do doskonałości. Wszystkie powyższe cechy w połączeniu z opanowaniem sprawiają, że Panna potrafi znaleźć wyjście nawet z wyjątkowo trudnej sytuacji.

Waga - urocza mądrość

Waga znana jest przede wszystkim ze swojego uroku i zamiłowania do piękna. Te cechy nigdy nie przyćmią jednak jej wrodzonej inteligencji. Nie tylko ma ogromną wiedzę, ale przede wszystkim potrafi wykorzystać ją w codziennym życiu. Do tego jest opanowana i nie traci zimnej krwi nawet w podbramkowych sytuacjach. Niemal chłonie wiedzę, a później ze zdobytych informacji wybiera te najciekawsze i dzieli się nimi w towarzystwie, czym zyskuje uznanie ogółu.

Skorpion - zdeterminowana inteligencja

Skorpion jest wyjątkowo spostrzegawczy, a do tego sprytny. Jeżeli chce pogłębić wiedzę na jakiś temat, jest w stanie zrobić wszystko, aby tak się stało. Bywa bowiem bardzo zdeterminowany, co dotyczy również zdobywania informacji. Uwielbia rozwiązywać wszelkie zagadki, ponieważ łączenie i analiza faktów to jedno z jego ulubionych zajęć. Uczy się przede wszystkim przez doświadczenia. U Skorpiona inteligencję doskonale uzupełnia intuicja.