Numerologia. Data urodzenia i wynikająca z niej liczba

Numerologia– podobnie jak astrologia – wywodzi się z ezoteryki. Numerologia bada liczby i ich wpływ na nasze życie. Analizuje symbolikę liczb pojawiających się w życiu człowieka. Astrologowie każdej liczbie przypisują pewne znaczenie. Wierzą, że liczby niosą ze sobą konkretną energię i wibrację.

Z liczbami nieodłącznie kojarzy się data urodzenia. Według numerologii liczby w naszej dacie urodzenia mają ogromne znaczenie i wpływają na całe nasze życie. Poszczególne liczby w naszej dacie urodzenia niosą ze sobą konkretną energię. Jeśli zsumujemy poszczególne cyfry daty urodzenia, dowiemy się, jaką liczbą w numerologii jesteśmy. Takie wyliczenie jest rodzajem indywidualnej wróżby dla każdego człowieka. Nasza liczba – według astrologów – wpływa na osobowość, charakter, zdolności oraz kształtuje naszą życiową drogę od urodzenia do śmierci.

Reklama
Reklama

W numerologii taka liczba bywa nazywana liczbą przeznaczenia lub Drogą Życia. Istnieją trzy metody jej wyliczania:

  • wertykalna – sumowanie wszystkich cyfr znajdujących się w dacie urodzenia, np. dla daty 23 września 1984 roku: 2+3+9+1+9+8+4=36, co po zsumowaniu daje 3+6=9;
  • horyzontalna – sumowanie wszystkich liczb z daty urodzenia, np. dla daty 23 września 1984 roku: 23+9+1984=2016, co po zsumowaniu daje 2+1+6=9;
  • redukcji – w pierwszej kolejności redukowanie liczb wchodzących w skład daty urodzenia, a następnie ich sumowanie, np. dla daty 23 września 1984 roku: 2+3=5; 9; 1+9+8+4=22, 2+2=4, co po zsumowaniu daje 5+9+4=18, 1+8=9.

Numerologia a najszczęśliwsza data urodzenia

Istotne znaczenie daty urodzenia sprawia, że w numerologii wskazuje się najszczęśliwsze daty urodzenia. Osoby urodzone w konkretnych dniach uznawane są za szczęściarzy. Można śmiało powiedzieć, że urodziły się pod szczęśliwą gwiazdą. Cyfry w ich dacie urodzenia znalazły się w wyjątkowym ułożeniu. Jedna data urodzenia w numerologii uznana została za najszczęśliwszą datę urodzenia. Wszystko dzięki temu, że zawiera konkretną cyfrę.

Najszczęśliwsza data urodzenia. Decyduje jedna cyfra

Według numerologii najszczęśliwszą datą urodzenia jest 07.07. Oczywiście im więcej siódemek znajduje się w dacie urodzenia, tym lepiej. Zgodnie z tą teorią najwięcej szczęścia w życiu mają osoby urodzone 7 lipca 1977 roku (7.07.1977 r.). Wspomniana cyfra 7 – pod warunkiem, że występuje w dacie urodzenia przynajmniej dwa razy – ma niesamowicie mocne, pozytywne wibracje. Dzięki temu osoby, które mają ją w swojej dacie urodzenia, czeka w życiu wiele szczęścia i mają zapewnioną nieustanną ochronę przed złymi wydarzeniami.

Według numerologii cyfra 7 jest najbardziej radosna ze wszystkich cyfr. Daje energię do działania. Jest symbolem wiedzy i duchowości oraz tajemnicy i intuicji.